Model PRIM JAN KAŠPAR připomíná, že i ten nejodvážnější sen si můžeme splnit, pokud se nenecháme odradit počátečním neúspěchem. Oslavuje vytrvalost, nápaditost i odvahu. Originální hodinky, vytvořené našimi designéry a konstruktéry odkazují symbolikou na tuto velkou osobnost české aviatiky.
Víko hodinek zdobí silueta Kašparova stroje Blériot XI, bok pouzdra znázorňuje křivku a počet kilometrů letu z Pardubic do Velké Chuchle. Světlý minimalisticky pojatý číselník zdobí elegantní římské číslice a podpis Jana Kašpara. Hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem ETA s automatickým nátahem od renomovaného švýcarského výrobce. Limitovaná edice bude vyrobena v počtu 121 kusů, v odkazu na počet kilometrů, které se odvážnému vzduchoplavci podařilo překonat při jeho legendárním letu. 20. května 2023 uplynulo 140 let od jeho narození.
Průkopník české aviatiky
Od malička projevoval zájem o techniku a především o vše, co souviselo s motory, pohybem a rychlostí. Postupně se ale Jan Kašpar začal naplno věnovat oblasti, která jej okouzlila nejvíce – létání. První pokusy s letadlem vlastní konstrukce nebyly příliš úspěšné, to ho však nemohlo zastavit. Neváhal odcestovat do Francie za letcem a konstruktérem Louisem Blériotem, od kterého chtěl získat letoun z jeho továrny. O Blériotovy stroje byl ale po jeho nedávném překonání kanálu La Manche velký zájem. Nezdolnému Kašparovi se nakonec podařilo slavného kolegu přesvědčit, aby mu letoun Blériot XI s výrobním číslem 76 prodal. S ním začal podnikat kratší zkušební a exhibiční lety, které mu zajistily velkou pozornost veřejnosti. Nasbírané zkušenosti Janu Kašparovi pomohly uskutečnit jeho nejslavnější let, jímž definitivně přesvědčil všechny skeptiky a zapsal se do historie české aviatiky. V sobotu 13. května 1911 časně ráno odstartoval z rodných Pardubic a po 121 kilometrů dlouhém letu hladce přistál za nadšených ovací svých přátel ve Velké Chuchli nedaleko hlavního města. Uskutečnil tak vůbec první dálkový let v českých dějinách. O senzačním přeletu psala všechna dobová média, gratulace prý dokonce přišla i od samotného Blériota. Jan Kašpar slavil své velké životní vítězství.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
JEDINÉ ČESKÉ HODINKY PRIM
V České republice je jen hrstka lidí, kteří neznají značku PRIM. Buďto jsou příliš mladí na to, aby zažili výjimečné postavení značky PRIM na českém trhu, anebo mají ještě hodinky Ruhla anebo Slava za jejich první školní vysvědčení.
Je to tak, většina Čechů, Moraváků a Slováků vlastní jako své první hodinky právě PRIMky. V tomto spojení můžeme nazvat hodinky PRIM „rodinným stříbrem“.
Význam značkových náramkových hodinek PRIM nebyl zanedbatelný ani na světové mapě hodinářského průmyslu. To také dokazuje zvýšený zájem o tyto hodinky v zahraničí.
Tyto hodinky se vyrábějí v Novém Městě nad Metují již od roku 1949.
CZECH MADE
Rovněž toto označení je jedním z mnoha důvodů proč se lidé stále více a více zajímají o hodinky PRIM. V době, kdy je většina značkových hodinek vyráběna pod „švýcarskou vlajkou“ a další „bezejmenné“ zboží v Asii, tradice a historická kontinuita výroby jsou významné hodnoty, které stojí za připomenutí. Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace s technickou zručností hodinářů a moderní strojírenské technologie. Jsme továrna, která je
schopna splnit sny našim zákazníkům. Více než šedesát let zkušeností a tvůrčí práce je zárukou, že naše slovo platí.