"Lost & Found" je název prozatím poslední spolupráce mezi značkami Ingersoll a Trenton Watch. Historie nás zavede do města Trenton, New Jersey, USA, kde v roce 1887 společnost Trenton Watch Co. vznikla. Město Trenton bylo na počátku první poloviny 20. století světoznámě proslulé pro svou průmyslovou a výrobní sílu.Společnost Trenton Watch Co. byla prvním dodavatelem strojků pro značku Ingersoll a stala se tak jejím hlavním partnerem. Ingersoll následně v roce 1908 odkoupil výrobnu strojků, čímž se stal jednou z největších hodinářských továren na světě, což svědčí o jeho závazku ke kvalitě a dokonalosti.Kultovní most ve městě Trenton stále hrdě stojí a oznamuje „Trenton Makes, The World Takes“. Revidujeme město a vydáme se na cestu s naší vlastní zvědavou duší, abychom hrdě obnovili speciální vztah mezi dvěma hodinářskými firmami.Na počest této spolupráce vznikly pánské hodinky Ingersoll THE Trenton T07601 se švýcarským strojkem ETA v limitované edici 500 kusů.. Hodinky ukazují čas a datum. Průměr pouzdra je 43 mm, výška je 11 mm. Číselník má velmi výrazné indexy s luminiscencí. Pásek je ze silné pravé kůže. Odolnost je 10 ATM a korunka je jištěna závitem.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Značku Ingersoll založili roku 1892 dva bratři z Michiganu, původním povoláním farmáři. Jejich rodinným přítelem byl Henry Ford, který je přivedl na cestu pásové výroby. V té době se hodinky dělaly kusově: jedny hodinky – jeden hodinář. Výrobou na pásu se snížila nákladnost výroby (a tedy i jejich koncová cena) a rychlost výroby umožňovala výrobu velkého množství hodinek, tím se staly hodinky dříve určené jen pro bohatší klienty, takřka lidovou záležitostí a značka nabyla velké popularity. Uživateli hodinek Ingersoll byli například Gándhí, James Dean a další. Dokonce i fiktivní postava Dr. Langdon z Šifry mistra Leonarda nosí v románech hodinky Ingersoll – ty originální s Mickey Mousem ze třicátých let). Dvoje hodinky Ingersoll byly vytaženy z vraku Titaniku.
Hodinky značky Ingersoll se vyrábí nepřetržitě, mezi válkami postavil Robert Ingersoll továrnu v Londýně, po druhé světové válce však byla značka z důvodu amerického bankrotu firmy odkoupena britskou firmou Strauss (následně firmou Zeon, která vlastní značku dodnes). Strojky které v hodinkách najdete jsou buď od japonské Miyoty nebo značky Sea-Gull (založeno 1955 v Hong Kongu – jeden z největších producentů hodinkových strojků na světě – výroba dříve i pro Eta, nyní spousta vlastních patentů a vlastních strojků například i s Tourbillonem).
Od kolekce 2016/2017 nastává u Ingersollu zásadní změna. Na designu hodinek se již nepodílí pan Kwiatkowski – na hodinkách nové kolekce tedy již nenajdete nápis German Design. Zanikla i řada Bison – byla nahrazena řadou neboli „rodinou“ Discovery, vzniká i několik dalších řad (rodin). Větší prostor dostávají strojky od japonské Miyoty, strojky Sea-Gull jsou upravovány švýcarskými díly (především setrvačky). Velké množství používaných kalibrů bylo významně zredukováno, nová řada je postavena asi na pěti mechanických kalibrech. Design je přímější, jednodušší a vrací se k americkým kořenům značky.
Naše společnost pohanka & co. s.r.o. je od roku 2009 výhradním dovozcem hodinek značky Ingersoll pro Českou republiku a Slovenskou republiku – jsme smluvním partnerem společnosti ZEON Ltd., která je majitelem ochranné známky a výrobcem hodinek Ingersoll. Pravé hodinky Ingersoll tedy můžete na území České republiky a Slovenské republiky koupit pouze od nás nebo našich smluvně vázaných obchodních partnerů. Pozor na nákup hodinek Ingersoll za podezřele nízkou cenu nebo od neoprávněného prodejce – většinou se jedná o ilegální dovoz hodinek, které buď nejsou určeny pro náš trh nebo neprošly kvalitativní kontrolou – takovéto hodinky jsou většinou vyschlé (tedy po krátké době se zadřou) nebo mají jiný funkční problém. Na hodinky, které nejsou koupeny v rámci naší distribuční sítě, neposkytujeme záruku.