Příběh značky Ingersoll – Od hodinek za dolar až po současnost
Pokud hledáte hodinky, které upoutají pozornost a mají za sebou dlouhou historii, značka Ingersoll je pro vás tou pravou volbou. Podívejme se blíže na tento zajímavý příběh.
Robert a Charles Ingersollovi, zakladatelé nejstarší americké manufaktury vyrábějící hodinky, zanechali nesmazatelnou stopu v historii hodinářství. Jejich kreativní a neúnavná snaha přinesla několik milníků ve vývoji kapesních a náramkových hodinek, které změnily svět.
Počátky v New Yorku
V roce 1880 založili bratři Ingersollovi podnik v New Yorku. Synové farmáře Orvilla Ingersolla z Michiganu si rychle uvědomili potenciál hodinek. Tehdy byly kapesní hodinky drahé a jejich výroba vyžadovala precizní ruční práci, což je činilo nepřístupnými pro širokou veřejnost.
Revoluce automatizace
Po mnoha pokusech a neúspěších se jim v roce 1892 podařilo, s pomocí Henryho Forda, vyvinout automatizovanou výrobu hodinek. Tím se zrodil model „Dollar Watch“ – hodinky za jeden dolar, což byla tehdy týdenní mzda. Tyto hodinky, známé také jako „Yankee“, se staly neuvěřitelně populárními. Díky své cenové dostupnosti a spolehlivosti se prodávaly v milionech kusů.
Inovace a expanze
V roce 1919 bratři Ingersollovi představili hodinky „Radiollite“ se svítícími číslicemi, což byl první model v moderním „nočním designu“. Charles Ingersoll také vyvinul mechanické náramkové hodinky pro armádu, známé jako „Military Watch“. Tyto hodinky se vyznačovaly robustní konstrukcí a kovovým řemínkem.
Díky skvělým obchodním schopnostem bratří Ingersollů a jejich inovacím se značka rychle rozšířila po celém světě. Na konci první světové války již Ingersoll vyrobil více než 50 milionů kapesních hodinek a exportoval je do téměř 30 zemí.
Slavné osobnosti
Značka Ingersoll byla oblíbená mezi mnoha slavnými osobnostmi. Mark Twain, Thomas Alva Edison a prezident Theodore Roosevelt byli mezi jejími nadšenými příznivci. Roosevelt dokonce prohlašoval, že během svých cest po Africe byl znám jako „muž ze země, kde vyrábějí hodinky Ingersoll“. Mahatma Gandhi, americká herecká ikona James Dean a další významné osobnosti také nosili hodinky Ingersoll. Příběhy těchto hodinek se tak prolínají s dějinami Ameriky.
Tragédie a dobrodružství
Když se v roce 1912 potopil Titanic, mezi oběťmi byl i člen posádky Oscar Scoty Woody, jehož hodinky „Ingersoll Midget“ byly později nalezeny ve vraku. Pilot Sir Alan Cobham použil hodinky Ingersoll při svém letu přes Afriku v roce 1928, kde spoléhal na jejich přesnost po dobu sedmi měsíců. Dokonce i v literatuře se hodinky Ingersoll objevují – fiktivní postava Dr. Langdon z románu „Šifra mistra Leonarda“ nosí hodinky Ingersoll s Mickey Mousem z třicátých let.
Dějiny Ameriky se opět zrcadlí v legendě značky Ingersoll. Bratři Ingersollovi svými hodinkami přinesli nejen technologické inovace, ale také dostupnost a spolehlivost, která oslovila miliony lidí po celém světě. Dnes značka Ingersoll pokračuje v odkazu svých zakladatelů, přinášejíc kvalitní hodinky s výrazným designem a dostupnou cenou.
Ingersoll – legenda, která žije dál.